AUIRS2004STR
Mfr.Part #
AUIRS2004STR
Manufacturer
International Rectifier
Package/Case
Datasheet
AUIRS2004STR
Description
AUIRS2004 - GATE DRIVER
Stock
694
Manufacturer :
International Rectifier
Product Category :
Gate Drivers
Channel Type :
Current - Peak Output (Source, Sink) :
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
200 V
Input Type :
Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
Product Status :
Obsolete
Rise / Fall Time (Typ) :
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
10V ~ 20V